Service Award Recipients

Central Office Service Award Recipients10 Years

Kristin Barber, Elementary Teacher
Tracy Bush, Reading Teacher
Kristin Dettman, Elementary Teacher
Tamara Evans, Teacher Aide
Betsy Foos, Office Clerk III
Raymond Groetsch, Bus Driver
Andrew Guignon, Elementary Teacher
Michelle Huck, Elementary Teacher
Michael Huffer, Head Custodian
Keri Krull, Math Teacher
Sara Kuhn, Music Teacher
Jessica Mangiameli, Elementary TeacherFood Service Department Service Award Recipients
Carol Nash, Food Courier
Julie Prest, Bus Driver
Dawn Riexinger, Teacher Aide
Kathleen Salecki, Social Studies Teacher
Shannon Sevor, Social Studies Teacher
Reenie Stedman, Student Behavioral Assistant
Melissa Vanskiver, Cafeteria Monitor

15 Years

Diane Abel, Payroll Clerk
Claudia Cowling, Office Clerk III
Christina Ewanow, Elementary TeacherService Awards - OMS
Julie Feeney, Bus Driver 
Kerry Gant, Social Studies Teacher
Gigi Gowanlock, O&M Secretary
Cynthia Graves, Teacher Aide
Ann Marie Hagen, Elementary Teacher
Felicia Hunter, Payroll Clerk
Jaclyn Kelley-Howard, Special Education Teacher
Tracy Markle, Nurse's Aide
Mark Porter, Bus Driver
John Randolph, Technology Teacher
Jennifer Setter, Library Assistant
Katherine Thompson, Special Education Teacher
Erin Waite, Physical Education TeacherGinther Service Award Recipients

20 Years


Christopher Albrecht, Elementary Teacher
Sandra Blank, Bus Driver
Tammy Corrigan, Special Education Teacher
Michael DeLoria, Elementary Teacher
Kathleen Dziadkowicz, Teacher Aide
Michael Gagnier, Math Teacher
Sherry Hagmier, Teacher Aide
Barbara Harrington, Physical Education Teacher
Scott Hopsicker, Social Studies Teacher
Linda Miller, Food Service HelperTransportation Service Award Recipients
Barbara Miner, Teacher Aide
Scott Nugent, Physical Education Teacher
Amy Phillips, Science Teacher
Nancy Postilli, Elementary Teacher
Amy Stoker, Elementary Teacher
Mary Warth, Art Teacher
Milton Waye, Transportation Director

25 Years

Elaine Bader, Teacher Aide
Andrea Benham, Teacher Aide
Karen Bourg, Elementary TeacherService Awards - Hill
Lisa Byrne-Emerson, Elementary Teacher
Donald Chmielowiec, Science Teacher
Gloriann Jones, Teacher Aide
Lisa Kennedy, Teacher Aide
Kirstin Penders, Instructional Coach
Elaine Rich, Head Custodian
Joseph Setek, Physical Education Teacher
Jodie Shatzel, Elementary Teacher
Kathleen Sime, Office Clerk III
Julia Wilson, Elementary Teacher

30 Years

Paul Swanger, Maintenance SupervisorService Awards - BHS
Richard Wiest, Social Studies Teacher
Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.